HISTORIA

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA PRZY AEROKLUBIE MIELECKIM, została utworzona 4 IX 1993 r. Prezesem został długoletni działacz Władysław Bajorek, a funkcję naczelnika objęła Anna Kita. Jako podstawowe zadanie przyjęto dbałość o stan bezpieczeństwa przeciwpożarowego w działalności Aeroklubu. Drugim ważnym zadaniem było prowadzenie obserwacji terenu przez pilotów w czasie wykonywania lotów. W wielu przypadkach, zwłaszcza przy pożarach lasów, torfowisk czy łąk, takie obserwacje pozwoliły na podjęcie szybkiej akcji przez straże pożarne. Ponadto dysponowano samochodem Wołga do szybkiego reagowania. Perturbacje ze zmianami w zarządzie Aeroklubu, zmianami zasad korzystania z lotniska, a później z przenosinami siedziby Aeroklubu, osłabiły działalność jednostki i nawet w pewnym momencie ją zawiesiły. W październiku 2016 r. doszło do spotkania zarządu Aeroklubu z przedstawicielami Zarządu Powiatowego ZOSP w Mielcu i reaktywowania jednostki. Funkcję prezesa przyjął prezes Aeroklubu Paweł Świerczyński, a wiceprezesem i komendantem został Mariusz Mazur. Jednostka uczestniczyła w różnych akcjach, m.in. w transporcie szybowców, które wylądowały poza lotniskiem oraz poszukiwaniu zaginionych osób,i udziela się społecznie.

Komentarze są zamknięte.